Jota

Sveiks, brīvā laika centra “Jota” draugs!

Pavasaris lēnām, bet arvien neatlaidīgāk liek sevi manīt. Daba ir sākusi mosties, un pirmie ziedi un pumpuri sākuši ziedēt!

Radošā aktivitāte

Radošajā aktivitātē aicinām radīt pavasara noskaņu Tavās mājās, pašam veidojot krāsainus ziedus.

Ziedi

Tev būs nepieciešams:

• krāsaini papīri ziediņam (labi izskatīsies kēksiņu papīra formiņas);
  • šķēres, līme vai skočs;
  • salmiņi, zīmuļi vai zariņi;
  • pogas vai pērlītes, vai kas cits piemērots puķes vidiņa veidošanai.

1. Izgriez no dažādu krāsu papīriem nedaudz atšķirīgu izmēru aplīšus (vari griezt ar viļņainu līniju, lai izskatītos kā vairākas ziedlapiņas). Vai paņem dažadu krāsu kēksiņa formas papīrus un izgriez vairākus aplīšus dažādos izmēros.

2. Saliec aplīšus vienu uz otram virsū sākot ar lielāko apakšā. Tad salīmē tos kopā pa vienam, liekot līmi aplītim tikai vidiņā.

3. Kad visi aplīši salīmēti, ziediņa pašā vidiņā ielīmē pogu vai pērlīti, vai ko citu piemērotu.

4. Tagad jāpielīmē kātiņš. Kā kātiņu vari izmantot salmiņu, zīmuli vai zariņu. Apgriez ziediņu ar aizmuguri uz augšu, pieliec klāt kātiņa vienu galu un ar skoča gabaliņu pielīmē to klāt.

5. Kātiņam vēl jāpielīmē lapiņas. Izgriez tās no kāda zaļgana papīra lapiņas. Ja tev nav zaļš papīrs, vari nokrāsot zaļu balto papīru. Tad tās ar līmi vai mazu skoča gabaliņu pielīmē pie kātiņa.

Veido katru ziedu citādu, saliec vāzē vai glāzē un novieto, kur vēlies. 🙂

Darba gaitu vari paskatīties šeit un šeit, bet vari arī veidot oriģinālus savus ziedus.

Sportiskās aktivitātes

Piedāvājam ideju mācīties žonglēt ar 3 vienādiem priekšmetiem. Var izmantot papīra bumbiņas, sasietas bumbiņā zeķītes, čiekurus, kastaņus, kociņus u.c. priekšmetus, kuri ir pieejami un, vēlams, nerada lielu troksni nokrītot.

Vari arī paskatīties šajā video, kā pareizi žonglēt:

Vēl iesakām dažus video, kur vari vingrot kopā ar vecākiem un visu ģimeni!

Šeit jau nopietnāks treniņš jauniešiem:

Citas aktivitātes

Wonder

TV3 mājas lapā pieejama jauka filma “Brīnums”, kurā var sekot līdzi mazam puisītim, kurš pēc vairākiem gadiem, ko pavadījis mācoties mājās, beidzot dotas uz skolu. Bet kāpēc viņu sauc par Brīnumu? To uzzināsi filmā! Pēc filmas vari uzrakstīt savas pārdomas par to, nosūtīt savai skolotājai ar norādi: “Brīnums Jotai!”

P1

“BRAWL STARS” cienītājiem ir izveidots klubs “R1KP”, kurā var apvienoties Kristīgās Pamatskolas skolēni un spēlēt kopā (arī skolotāji!). Tur ir pieejams čats, kurā varam sazināties!

Nāc un spēlēsim kopā! 😊

P.S. Aslan = Sk. Ruslans

Brīvos brīžos vari uzspēlēt prāta spēli ar brāli vai māsu “2 Player” režīmā.

Noorganizē online diskotēku – atrodi mūziku, uztaisi video konferenci ar draugiem, pagriez mūziku skaļāk un uz priekšu – izbaudiet laiku kopā!

Tava “Jota”.

Radošas idejas “Jotas” draugiem attālinātās mācīšanās laikā. 1.daļa.

Radošas idejas “Jotas” draugiem attālinātās mācīšanās laikā. 2.daļa.